دبيرخانه كميسيون انجمن‌هاي علمي گروه پزشكي
سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
اخبار > یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی تشکیل گردید


  چاپ        ارسال به دوست

یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی تشکیل گردید

 

یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی  با حضور اعضای کمیسیون انجمن ها در روز یکشنیه مورخ 24 تیر ماه 1397 از ساعت 12 الی 14 در محل سالن الغدیر ساختمان وزارت بهداشت برگزار گردید و موارد دستور جلسه به شرح زیر مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

- جناب آقای دکتر حسینی ضمن تاکید بر ضرورت توسعه انجمن ها بر اهمیت نقش موسسین انجمن در ادامه فعالیت های انجمن تصریح نمودند بعلاوه مطرح نمودند که در زمان بررسی درخواست تاسیس انجمن لازم است هیات موسس مربوطه در جلسه حاضر و دلایل ضرورت های تاسیس انجمن را ارائه نمایند و امکانات و سرمایه ها و برنامه ی آینده و نحوه کنترل مشکلات انجمن را اعلام نمایند لذا پیشنهاد گردید کمیته ای مشورتی زیر مجموعه کمیسیون  تشکیل و از هیات موسس انجمن دعوت گردد تا در این کمیته حضور یابند و نتیجه بررسی را جهت تصمیم نهایی به کمیسیون ارائه نمایند. سپس اعضا دیدگاه  و نظرات خود را برشمردند و در نهایت ترکیب کمیته مشورتی (کمیته معین) به شرح زیر تعیین گردید:

2 نفر از اعضا کمیسیون (اعضا متغیر هستند)، دبیر کمیسیون، نماینده سازمان نظام پزشکی در کمیسیون، نماینده مجمع انجمن های علمی، 2 نفر از روسای انجمن های معتبر(اعتبار بخشی) و نماینده دبیرخانه (مرتبط با موضوع مورد بررسی) و لذا مقرر گردید که بر طبق آیین نامه شرح وظایف کمیسیون احکام لازم صادر شود و کمیته معیین ضمن تشکیل جلسات درخواست ها را بررسی و نتیجه را به کمیسیون اعلام نماید.

- در ادامه جلسه در خصوص سیاست های تشویقی انجمن ها در ارتباط با برگزاری انتخابات الکترونیک بحث گردید و مدلی را به شرح زیر پیشنهاد نمودند (بر مبنای طرح ارزشیابی):

برگزاری انتخابات الکترونیک شرط لازم برای درجه ممتاز انجمن ها است

الف- برگزاری دوره های آموزش مداوم

که در این بسته حمایتی انجمن ها بر حسب نتایج حاصل از طرح ارزیابی و اعتبار بخشی طبقه بندی شده و نحو زیر محق برگزاری برنامه های آموزش مداوم می گردند.

1- انجمن های ممتاز 4 تا 5 ستاره، مجاز به برگزاری کنگره بین المللی، کنگره سالانه بعلاوه نمایشگاه، سمپوزیوم بدون نمایشگاه، دوره های آموزشی یک روزه و برنامه های آموزش مداوم و نیز اجرای دوره های مهارت آموزی می باشند.

2- انجمن های معتبر غیرممتاز (4-3 ستاره) از بین موارد فوق مجاز به برگزاری کنگره بین المللی و دوره های مهارت آموزی نیستند.

3- انجمن های مشروط (2-1 ستاره) صرفا مجاز به برگزاری دوره های آموزشی یک روزه و برنامه های آموزش مداوم مدون هستند.

4- انجمن های غیر معتبر مجاز به برگزاری هیچیک از برنامه های مورد اشاره نیستند.

موارد فوق جهت اجرا به اداره کل آموزش مداوم پیشنهاد می گردد.

ب- حمایت های مالی به انجمن ها با لحاظ شاخص

انجمن های 3 تا 5 ستاره به شرط تصویب و برگزاری انتخابات الکترونیک مشمول حمایت های مالی سالانه تخصیصی به انجمن های علمی با درصد های مشخص باشند.

ج- دوره مهارت آموزی، به انجمن های ممتاز تعلق گیرد و سایر انجمن ها تعداد محدودی را بتوانند اجرا نمایند

د- عضویت در بوردهای تخصصی و کمیسیون های ستادی و کمیته های کارشناسی معاونت های وزارت مقرر شد هیات مدیره انجمن های 4 تا 5 ستاره از جانب دبیرخانه معرفی و یا کمیسیون های معاونت حوزه ستادی وزارت را دارند.

- سپس درخواست انجمن های علمی پرستاری مطرح و بررسی گردید. تعداد 6 درخواست انجمن علمی که دارای رشته دانشگاهی مصوب هستند به دبیرخانه واصل گردیده ولی به موجب مکاتبه معاون محترم پرستاری پیشنهاد تشکیل 4  انجمن به شرح زیر ارائه گردیده است:

1- انجمن علمی پرستاری سلامت جامعه و سالمندان

2- انجمن علمی مراقبت پرستاری بزرگسالان (شامل انجمن های روان پرستاری، مراقبت های ویژه و داخلی و جراحی)

3- انجمن علمی مدیریت پرستاری

4- انجمن علمی مراقبت پرستاری کودکان و نوزادان

- انتخابات انجمن آموزش پزشکی و انجمن نانوفناوری مورد تایید قرار گرفت

انتهای پیام/

 

 


١٣:٣٧ - 1397/04/24    /    شماره : ١٤٦٠٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٦بازديد اين صفحه : 20971
بازديد امروز : 138
کل بازديد سایت : 58780
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگزاری : 1.1700 ثانیه