دبيرخانه كميسيون انجمن‌هاي علمي گروه پزشكي
سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
صفحه اصلی > دبيرخانه كميسيون انجمن‌هاي علمي > جلسات كميسيون > یکصد و هفتادمین جلسه کمیسیون انجمن های علمی 
یکصد و هفتادمین جلسه کمیسیون انجمن های علمی
 
 
 

یکصد و هفتادمین جلسه کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی  با حضور اعضای کمیسیون انجمن ها در روز یکشنیه مورخ 26 آذر ماه 1396  از ساعت 10 الی 12  در محل دفتر معاونت آموزشی ساختمان وزارت بهداشت برگزار گردید و موارد دستور جلسه مورد بررسی  و تصمیم گیری قرار کرفت.

مصوبات جلسه به شرح زیر می باشد:
 

- جناب آقای دکتر حسینی برخی از برنامه های مد نظر را برشمردند و تشکیل تعدادی کمیته زیر گروه در دبیرخانه کمیسیون را به شرح زیر اعلام نمودند که شامل کمیته بین المللی سازی، کمیته اقتصاد سلامت، کمیته برنامه ریزی و ساماندهی تشکیلات و انتخابات انجمن های علمی و کمیته مشورتی با مشارکت صاحبنظران انجمن ها در جهت ارتقای ارتباط با دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت های انجمن های علمی و مشارکت ایشان در امور تحول نظام سلامت و برنامه ریزی و سیاست گذاری های مرتبط است، که قرار شد دبیرخانه اقدام نماید.

- در ادامه جناب آقای دکتر لاریجانی به ضرورت استفاده از ظرفیت های عظیم انجمن های علمی اشاره و در بحث اعتباربخشی اعلام نمودند که ارزیابی و اعتبار بخشی موسسات و بیمارستان های آموزشی میتواند به انجمن های علمی قوی و کارآمد واگذار شود. همچنین همکاری با سایر معاونت های ستادی با انجمن های علمی باید شفاف و هدفمند صورت پذیرد و ضروری است مدل های مربوطه توسط انجمن ها طراحی می گردد. در ادامه ایشان به جلسات روسای انجمن های علمی اشاره و خواستار تشکیل منظم این جلسات با برنامه ریزی و بصورت هدفمند به صورت فصلی شدند و سپس اظهار نمودند که اولین جلسه تا اواخر سال جاری و ترجیحا در بهمن ماه برگزار گردد.

- سپس جناب آقای دکتر حسینی به نقش هیات موسس در انجمن ها اشاره و خواستار حضور پر رنگتر موسسین انجمن در امور اجرایی و انتخاباتی انجمن های علمی و تضادهای بین اعضا و درون هیات مدیره انجمن های علمی شدند و مقرر شد این پیشنهاد به صورت حقوقی کارشناسی و بررسی گردد. همچنین مصوب گردید فرم های درخواست تاسیس انجمن های علمی جدید توسط دبیرخانه اصلاح و کلیه درخواست ها در این چارچوب ارائه گردد. در ادامه یکی از مشکلات اساسی انجمن های علمی در اداره ثبت شرکت ها مورد نقد و بررسی قرار گرفت. دبیر محترم کمیسیون به جلسه مشترک با معاون محترم قوه قضائیه و رئیس اداه ثبت اسناد کشور جناب آقای دکتر تویسرکانی و موارد مطرح شده در جلسه فی ما بین اشاره و نتایج کسب شده را مثبت و در جهت حل مسائل انجمن های علمی دانسته و اعلام نمودند قطعا این جلسات تا حصول نتیجه ادامه می یابد.

- انتخابات الکترونیک انجمن علمی آترواسکلروز مطرح و به تصویب رسید و همچنین مقرر شد مدلی برای انجمن های علمی بین رشته ای طراحی شود

- انتخابات الکترونیک انجمن علمی فیزیک پزشکی ایران مطرح و به تصویب رسید

- انتخابات الکترونیک انجمن علمی اپتومتری ایران مطرح و اعتراض واصله بررسی شد و در نهایت صحت انتخابات به تصویب رسید

- انتخابات الکترونیک انجمن های علمی هماتولوژی و انکولوژی کودکان ایران، آسم و آلرژی ایران، غدد و متابولیسم کودکان ایران،‌ طب کار ایران و پزشکی هسته ای ایران و مطرح و به تصویب نهایی رسید.

- انتخابات الکترونیک انجمن علمی گوش، گلو و بینی ایران نیز مطرح و به تایید نهایی رسید.

- انتخابات الکترونیک انجمن علمی نوروژنتیک ایران بررسی شد و با توجه به تساوی آرا بازرس اصلی و علی البدل  و نیز آخرین عضو اصلی و علی البدل اول مقرر شد به هیات مدیره اعلام شود که موضوع را یا با انصراف یکی از دو نفر منتخب به نفع دیگری یا بصورت قرعه کشی در جلسه هیات مدیره با حضور ایشان حل و فصل نموده و مراتب را طی صورتجلسه به دبیرخانه ارسال نمایند.

- در انتهای جلسه به نقد و بررسی فواید و اشکلات انتخابات الکترونیک پرداخته شد و اعضا محترم کمیسیون به اتفاق ضمن تاکید بر محاسن فراوان انتخابات الکترونیک همچون مشارکت بالای اعضا، سرعت، صحت و دقت در پروسه انتخابات، بررسی رزومه و برنامه کاندیداها پیش از انتخابات و سایر موارد اشاره و خواستار ادامه این روند شدند و سپس مقرر گردید به کلیه انجمن های علمی رسما اعلام گردد ( که حداکثر ظرف مدت شش ماه در خصوص برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بر طبق ضوابط اقدام و برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرس را به صورت الکترونیک به تصویب مجمع برسانند و سپس مصوبه را در اداره ثبت شرکت ها نیز ثبت نمایند تا تشریفات قانونی انتخابات الکترونیک رعایت گردد. همچنین مقرر گردید که پس از دوره شش ماهه مورد اشاره کلیه انجمن های علمی موظف به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک باشند.

انتهای پیام/

 
بازديد اين صفحه : 34
بازديد امروز : 152
کل بازديد سایت : 58794
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگزاری : 0.7020 ثانیه